pzlelblag.pl

Trofea łowieckie CIC - jak wycenić?

Formuła CIC (Conseil Internationale de la Chasse) ujednolica wyceny trofeów łowieckich.

Wycena CIC trofeów łowieckich - jak to zrobić?

Gdy myśliwemu uda się zabić zwierzę, ma prawo zachować głowę, kryjówkę i skórę zwierzęcia. Te części zwierzęcia są uważane za legalne przedmioty, które można sprzedać. Na przykład, jeśli myśliwy zabił wilka, mógł sprzedać jego skórę na popularnych portalach łowieckich i oferować go po wyższej cenie niż zwykle, ze względu na rzadkość występowania na rynku. Formuła CIC reguluje ceny i ujednolica je.

Wycena CIC trofeow lowieckich

Wycena CIC trofeów łowieckich - na czym polega?

Trofea myśliwskie to przedmioty, które są zbierane lub zdobywane w wyniku polowania, strzelania, łapania w pułapkę lub łowienia ryb. Najczęściej polowaną zwierzyną łowną o trofeum jest jeleń. Te trofea mogą obejmować głowę zwierzęcia, poroże, skórę, skórę, sierść z ogona i inne części.

Niektóre trofea podlegają oznakowaniu, ocenie (wstępnej i końcowej) oraz rejestracji w Centralnym Rejestrze Trofeów. Rekordowe trofea myśliwskie podlegają w Polsce ochronie prawnej – można je wywieźć za granicę wyłącznie jako eksponaty do prezentacji na specjalistycznych wystawach trofeów.

Portal na rzecz Historii i Kultury Łowieckiej ma charakter edukacyjny i hobbistyczny. Niniejsza strona nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu prawa oraz nie jest związana z żadną organizacją łowiecką. · 2021 (c) PHKŁ